Nejprodávanější

Umělá vlna

Řadit podle:
Zobrazit:
Zobrazit: seznam mřížka
 • Surf arena Praha
  Jste typ člověka, co musí stále zkoušet něco nového? Milujete sport a adrenalin? Potom právě Vy musíte vyzkoušet svoji první indoor vlnu! Ničeho se nebojte, tým přátelských zkušených instruktorů se postará o to, abyste si to maximálně užili. 4-elements.cz Vám zprostředkuje tento jedinečný zážitek! ..
  2 757 Kč Bez DPH: 2 278 Kč
 • Umělá vlna Brandýs nad Labem
  Zamilovali jste si surfování a pár surf kempů už máte za sebou? K oceánu je to celkem dálka, ale dá se to zvládnout i bez něj... ptáte se jak? A co takhle surfing na vlnách české řeky? Když nemůžeme my k vlnám, musí vlny k nám! O tenhle parádní zážitek se postará umělá vlna Brandýs nad Labem spolu s..
  1 223 Kč Bez DPH: 1 011 Kč

Milujete surfing? Jestli ano, pak patříte k dvěma typům lidí. Jedni to zkusili na otevřeném moři nebo v oceánu. Druzí by to chtěli poprvé zkusit jako nic jiného v životě. Surfing je totiž vášeň. Dokud jste to nepoznali, toužíte. Jakmile to znáte, toužíte to zkusit znova. Zatím u nás nebylo téměř možné tento zážitek zprostředkovat. Tak nějak nám chybí moře. Až dosud! 4-elements.cz Vám přináší zážitek Umělá vlna – Vaše umělé moře v srdci Evropy.

Vezměte surf a sjeďte první velkou vlnu v Čechách s 4-elements.cz!

Jak se umělá vlna dělá

Není to teoreticky těžké. Vzpomeňte si, jak jste jako děti házeli kameny do vody. Byla to legrace, protože to žbluňklo a udělalo vlnu. Přesně tak – vlnu. Takhle nějak se vlastně dělají i ty velké vlny v přírodě. Masa vody, kde se vlna tvoří, musí mít určité vlastnosti. Hlavně spodní proud je důležitý. Potom stačí něco, co vlnu rozežene. Podobně se to dělá s umělými vlnami. Jenom inženýři používají generátory – turbíny, lopatky, pracují s vodou.

Umělá vlna u nás

 • bezprecedentní zážitek
 • bezpečnější než na otevřeném moři
 • ušetříte mnoho peněz
 • poznáte českou komunitu surfařů

Historie umělé vlny

Vlastně jakási první umělá vlna vznikla vlastně už v 19. století pod taktovkou excentrického šlechtice a stavitele Ludvíka Bavorského. První veřejné zařízení vniklo až ve století dalším v Mnichově. Lehoučké vlnky byly určené pro zábavu dětí. V osmdesátých letech už se ale věci daly do pohybu. Vrchní představitel a stavitel generátorů vln surfař Lochtefeld vyvinul konečně mechaniku tvoření vln, která se stala masově úspěšnou. Jeho strojů se prodaly stovky.

Líbí se Vám Umělá vlna? Zkuste další bombastický zážitek na vodě! Paddleboard Třeboutice nebo Wakesurfing Třeboutice jsou pro Vás!

zobrazit víceskrýt