Nejprodávanější

Via ferrata

Řadit podle:
Zobrazit:
Zobrazit: seznam mřížka
 • Via ferrata Děčín
  Máme pro Vás další skvělou výzvu! A to úplně pro každého - Via ferrata v Děčíně. Pojďte s námi zdolat působivou Pastýřskou stěnu! Via ferrata znamená v překladu "zajištěná cesta". Je to cesta vybavená jistícími fixními lany, železnými stupačkami a dalším zabezpečovacím materiálem. Koho například ..
  1 025 Kč Bez DPH: 848 Kč
 • Via ferrata Lužické hory
  Via Ferrata neboli zajištěná cesta je cesta v horském terénu vybavená fixním jištěním. Je to moderní sport, který si získává čím dál více fanoušků. Historie ferrat má mnohaletou tradici, více než 150let. Via ferraty jsou bývalé vojenské cesty, které vojákům usnadňovaly výstupy k jejich stanovištím. ..
  1 671 Kč Bez DPH: 1 381 Kč

Konečně je to tady! Můžete se stát horolezcem! Netradiční pojetí horolezectví nabízí takzvané zajištěné cesty neboli italsky Via ferrata. Co to je? Vlastně nemusíte být přímo horolezec, nepotřebujete náročný výcvik. Tenhle sport je pro každého, kdo má odvahu a chuť to zkusit. Třeba zrovna Vám se zalíbí natolik, že se stane Vaším celoživotním koníčkem. Na cestě Vám pomáhají totiž umělé pomůcky, jako jsou fixní lana nebo železné stupačky.

Via Ferrata od 4-elements.cz firmy na zážitky jsou Vaše cesta na vrchol!

O Via ferrata

Dříve nepřístupné stezky, vyhrazené jen horolezcům profesionálům, se už přes 150 let stávají schůdnějšími a bezpečnějšími pro Vás i další nadšence, kteří nemají zkušenosti, ale chtějí také poznat tu drsnější a tvrdší stránky přírody. Zajímavé je, že původní Via ferrata jsou vlastně staré vojenské stezky, kudy vojáci procházeli k horským stanovištím. První opravdová ferrata vznikla v Rakousku na Hoher Dachstein.

Výhody Via ferrata:

 • není nutné zvláštní vybavení
 • bezpečnější varianta zdolávání hor
 • jednoduchý výcvik
 • zvládne to prakticky každý!

Obtížnost Via ferrata

Jako u jiných sportů i zde máte různou obtížnost. Můžete si vybrat tu optimální přesně pro Vás. Zkušení horští chodci dělí zajištěné stezky většinou na první písmena abecedy od A po D (někdy až E). Via ferrata typu A je vlastně takový horský chodník. Je zde mnoho místa pro nohy, žádný sráz, držíte se lana. Via Ferrata typu D není už takový procházka a doporučuje se zkušeným chodcům, ale ten adrenalin za to stojí!

Líbí se Vám pobyt na čerstvém vzduchu? Vyzkoušejte také Jízda na koni Plzeň nebo Vznášedlo Karlovy Vary!

zobrazit víceskrýt